Středa 15. 12. 2010
začátek utkání - 20:45

_První poločas_

Min. Událost
00' Kapitán Barcelony Puyol vyhrál los a Barcelona bude rozehrávat
6' Vlažný začátek zápasu narušil až svojí jedovkou z 25 metrů Messi ale jeho střela jen prosvištěla kolem tyče Arsenalu
11' Arsenal se poprvé dostává do útoku ale Chamakh nezvládl zakončení v souboji s Valdesem
16' Villa uniká po nádherné nahrávce Iniesty ale tváří v tvář proti Givenovi neuspěl
17' Do rychlého protiútoku se žene Arsenal jež útok táhne Fabregas, jeho centr ovšem nenašel skvěle postaveného Arshavina
22' Messi už se trefuje mezi tyče ale Given jeho střelu skvěle vytěsnil na roh
23'
A je to tady, o otevření skóre se postaral po rohovém kopu hlavičkující Villa kterého si nepokryl Sagna a nechal ho pohodlně zavěsit do odkryté branky!!!! Barcelona 1:0 Arsenal
28' Arsenal se žene za vyrovnáním ale nedaří se mu projít do větší šance, poslední jeho šance opět skončila střelou z 20 metrů se kterou si poradil Valdes
33' Messi spálil obrovskou šanci po narážečce s Xavim se ocitl sám před brankou ale Given skvěle zasáhl
37' Nádherná hlavička Chamakha končí na tyčce Valdesovi branky, stadionem to jenom zahučelo.
41'
Nepříjemnost pro Arsenal, po nešetrném zákroku Messiho se na trávníku svíjí Chamakh a musí střídat
42' Probíhá první střídání zápasu, za zraněného Chamakha jde na  hřiště Walcott
45+ Střídající rychlík Walcott se zabydlel na hřišti a už podniká rychlí výpad po levé straně, jeho nahrávku ale vystihl Pique
pol. po prvním poločasu vede Barcelona 1:0, utkání je to zatím hodně zajímavé ale zároveň i spoutané taktikou, vyhrát může stále každý

_ Druhý poločas_

45' Arsenal se ujímá výkopu druhé půle a začíná jeho boj o vyrovnání
47'
Neuvěřitelná smůla potkala Arsenal, po jeho velké šanci se do rychlého protiútoku pustila Barcelona a po kolmé přihrávce Xaviho prostřeluje Givena Messi Barcelona 2:0 Arsenal
53' Kapitán arsenalu Fabregas fantasticky našel volného Ronalda ale jeho zakončení končí pár centimetrů nad Valdesovou brankou
61' Barcelona měla obrovskou šanci pohřbít Arsenal ale Messi neproměnil penaltu, nutno dodat že byla nezasloužená
67' Střídání
Na straně Barcelony opouštějí hřiště Bojan a Abidal a místo nich jdou na hřiště Maxwell a Keita
Na straně Arsenalu opouští hřiště Koscielny a místo něj de podpořit útok Riquelme
72' Arsenal vsází vše na jednu kartu, ze hry odstupuje Clichy a místo něj jde do hry Forlán, Riquelme se stahuje dozadu a Arsenal hraje stylem 2-1-4-3
78' Arsenal začíná svůj obrovský nápor okolo vápna Barcelony a hledá skulinku kudy se dostat dovnitř, Forlán poslal navštívenku na ranku ale štěstí mu to nepřineslo.
82'
Arsenal se přece jen dočkal, po celý zápas téměř neviditelný Ronaldo se ocitl sám na vápně a přesně pod horní tyč poslal nechytatelnou ránu
Barcelona 2:1 Arsenal
86' Arsenal mlátí do vrat jménem Barcelona, jeho tlak je nepřetržitý, střela střídá roh a ten zase střela. Ale ne a ne se dočkat vyrovnání
88' Do obrovské šance se dostává rychlík na straně Barcelony Villa ale jeho únik skvěle zastavuje Sagna který hned centruje do ohně
90+ Po rohovém kopu se objevil v obrovské šanci Walcott ale zalekl se jí a netrefil branku
90+
Neuvěřitelné se stalo skutkem, v 95. minutě se Arsenal raduje ze zaslouženého vyrovnání, po obrovských šancích které arsenal nevyužil se ujala střela Van Persieho z vápna která dokonale zaskočila Valdese a kousek od jeho ruky prosvištěla do branky !!!!!
end Základní hrací doba končí a po infarktovém závěru budeme sledovat prodložení

Prodloužení

93'
Arsenal dokonale obrací utkání, po náznaku šance Villy si míč vzal Fabregas a poslal nádhernou přihrávku na Rosického, ten obešel kapitána Barcy Puyola a podél Valdese poslal Arsenal do vedení
99' Barcelona se žene do útoku ale jejich přihrávky kkončí na skvěle postavených hráčích  Arsenalu který brání v 9 lidech
104' Arsenal skvěle kontroluje míč a nenechá barcelonu vymyslet žádnou šanci
111' Po pasáži bez ničeho se opět ozval hlavní scénárista akcí Barcelony Xavi který poslal do šance Villu ale ten zoufale překopl branku
116'
Arsenal doráží soupeře!!!
Po skvěle zvládnutém prodloužení ve kterém Arsenal více než zkušeně držel míč se Arsenal dostal do brejku, Walcott svojí šanci ještě nedal ale odražený míč si našel Fabregas a poslal ho do odkryté branky
Barcelona 2:4 Arsenal
120+ Barca se snaží ještě vykřesat alespoň špetku naděje ale nedaří se jí to, obrana Arsenalu odstřeluje jeden míč za druhým
END A je konec!!!! Arsenal z role podceňovaného finalisty vítězí finále a raduje se ze zisku ušatého poháru!!!!!
Perfektní výkon Arsenalu především v závěru hrací doby a v prodloužení ani nepotřebuje nějak přehnaný komentář!!!!